CZAS NA ŚCIANĘ - zagospodaruj te przestrzeń

Moja ściana w salonie od dłuższego czasu czeka na zagospodarowanie. Duża, pusta przestrzeń na ścianie zainspirowała mnie do poszukania inspiracji, które nadadzą jej niepowtarzalnego charakteru. Ozdabiając ściany, zmieniając poduszki możemy małym kosztem odmienić pomieszczenie i dodać mu nowego blasku.
O moim salonie pisałam TUTAJ.

Uwielbiam minimalizm, ale puste i nudne ściany to już przeżytek. 

Zaczęłam szukać modnych dekoracji ściennych, by wraz z nadchodzącą wiosną dodać ścianie "nowego looku":)

Obrazy
Obrazy od lat ozdabiają ściany naszych wnętrz. Jednakże współcześnie nie trzeba mieć na ścianie Kossaka czy Moneta, aby być na topie. Bardzo popularne stały się obrazy wykonywane z naszych własnych zdjęć oraz te przedstawiające ciekawe grafiki lub znane widoki. W sklepach pojawiły się również obrazy z graficznymi napisami wyrażającymi motta życiowe lub przedstawiające znane cytaty. Tego typu drukowane obrazy na płótnie można kupić m.in. za pośrednictwem firmy Artiglo. Dwa szczególnie wpadły mi w oko. W kolorze bieli i czerni oraz w modnym kolorze mięty.Źródło: artiglo.pl

Plakaty
Tańszą alternatywą obrazów są plakaty. Jest to ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na ubarwienie przestrzeni naszego mieszkania. Współczesne plakaty niczym nie przypominają tych wieszanych na ścianach w latach dziewięćdziesiątych. Najczęściej na myśl przywodzą znane teatralne afisze, reprodukcje obrazów lub widoki miast. Dodatkowo wiele firm oferuje plakaty na zamówienie, dzięki czemu możemy na nich umieścić, co tylko nam się spodoba. Dzięki małym kosztom, jakie poniesiemy kupując plakat, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić go od razu, gdy nam się tylko znudzi.
Ramki na zdjęcia
Na rynku znajdziemy szeroką gamę ramek na zdjęcia. Są one dostępne w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Ciekawym rozwiązaniem są także ramki, w których możemy umieścić kilka zdjęć. 

IKEA, VAXBO 29,99 zł


Wystarczy jedno miejsce do powieszenia, a na ścianie znajdzie się cała gama fotografii. Jeśli chcemy w kreatywny sposób ozdobić naszą ścianę wystarczy powiesić na niej kilka ramek z wesołymi fotografiami całej rodziny, a wnętrze nabierze charakteru. Ramki mogą być w różnych kolorach. Takie zestawienia będą się szczególnie dobrze prezentować na jasnych ścianach. 
Naklejki
W sklepach wnętrzarskich znajdziemy różnego rodzaju naklejki na ściany. Dzięki szerokiej dostępności wzorów i kolorów, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Do wyboru są wzory graficzne, napisy, odwzorowania znanych postaci, ornamenty kwiatowe itp. Montaż naklejek jest bardzo prosty, wystarczy odtłuścić powierzchnię, na której planujemy przykleić grafikę, a potem można już przyklejać wybrany wzór. Naklejki nadają się do przyklejenia zarówno na ścianach malowanych jak i wytapetowanych lub wykafelkowanych. Natomiast lepiej nie umieszczać ich na podłożu bardzo delikatnym, gdyż przy usuwaniu mogłoby ono ulec zniszczeniu. Naklejki to tani i szybki sposób na zmianę wnętrza.


Źródło: artiglo.pl

Tapety i fototapety
Wielu z nas w latach dziewięćdziesiątych znienawidziło kiczowate fototapety i tandetnie wyglądające tapety. Współcześnie na rynku dostępne są setki tapet z różnymi wzorami. Dzięki nim możemy sprawić, że nasze wnętrze stanie się nietuzinkowe. Bardzo modne stało się tapetowanie np. tylko jednej ściany, w kontraście z pozostałymi, gładkimi ścianami. Taki zabieg jest naprawdę efektowny. Dodatkowo powierzchnie wytapetowane są bardziej odporne na zniszczenia oraz dłużej zachowują swój dobry wygląd niż ściany malowane. Podobnie sprawa wygląda z fototapetami. W specjalnych sklepach znajdziemy ich rozmaite wzory, od tych z panoramą miast, widokiem na zachód słońca, po te imitujące schody czy biblioteczkę. Każda z nich ma swój urok i może dodać wnętrzu nie tylko charakteru, ale i je optycznie powiększyć. Najważniejsze jest, aby została odpowiednio dobrana do miejsca, w którym ma zawisnąć.


2 komentarze: